Kasa fiskalna dla mechanika – ulga na jej zakup

Kasa fiskalna dla mechanika
Kasa fiskalna dla mechanika

Obowiązek ewidencjonowania dotyczy coraz większej grupy przedsiębiorców. Wśród nich są i mechanicy, którzy bez względu na osiągany obrót, są zobowiązani do posiadania urządzeń fiskalnych. Mechanicy skarżą się na to, że będą musieli ponieść koszty zakupu kasy, a także, że sama obsługa klienta, będzie prowadzona przy pomocy kasy. To oznacza, że niejednokrotnie brudnymi rękoma, będą musieli dotykać klawiatury urządzenia i paragonów. Jeśli chodzi o estetykę urządzenia nie musimy się martwić. Są kasy z wodoszczelną klawiaturą, której niegroźny smar, czy brud. Wydatku nie ominiemy, ale możemy go zminimalizować.

Państwo przewidziało pomoc finansową dla wszystkich przedsiębiorców, którzy po raz pierwszy zakupują kasy fiskalne do swoich firm. Kasa fiskalna dla mechanika może być tańsza o 700 złotych. Trzeba spełnić parę warunków, a otrzymamy ulgę na zakup kasy. Jeśli planujemy lub potrzebujemy więcej niż jednej kasy pamiętajmy, by wziąć ulgę na każdą z nich (2 x 700 złotych, 3 x 700 złotych itd.). Ulgi nie otrzymamy jeśli mamy już kasę i chcemy ją wymienić na nową.

Na początek wypełniamy zgłoszenie podatnika przed fiskalizacją. Co znajduje się w takim zgłoszeniu? Informacja o dacie fiskalizacji, liczbie kas i miejscu ich instalacji i oczywiście dane naszej firmy. Przed zakupem upewnijmy się, czy urządzenie spełnia wymogi zawarte w przepisach i nie zapomnijmy zachować dowodu zakupu (będzie potrzebny do uzyskania ulgi).

Kasa fiskalna dla mechanika powinna być poddana fiskalizacji w podanym do urzędu terminie (podobnie pierwsza sprzedaż powinna być przeprowadzona w terminie). Po fiskalizacji czas na kolejne zgłoszenie do urzędu skarbowego. Tym razem podajemy bardziej szczegółowe informacje, między innymi numer fabryczny kasy, numer ewidencyjny, model urządzenia itd.

Kasa fiskalna dla mechanika może być mniejszym wydatkiem, jeśli otrzymamy ulgę. Pieniądze otrzymamy na rachunek bankowy (jeśli nie jesteśmy płatnikami VAT) lub odliczymy ją sobie od podatku (jeśli jesteśmy płatnikami VAT).